Yazı Boyutu
  • a
  • a
  • a
Okuma Modu

THF 1.Liginde ikinci hafta karşılaşmasında evinde Yozgat ekibi Bozok'u ağırlayan Beykoz Belediyespor müsabakadan 34-33 galip ayrılarak, ikinci galibiyetine imzasını attı.

R. Şahin Köktürk Spor Salonu’nda yapılan karşılaşma müthiş bir mücadeleye ve çekişmeye sahne olurken Beykoz Belediyespor  ikinci yarıda sergilediği etkili oyunla rakibini mağlup etti.  

Aydın deplasmanında aldığı galibiyetle geçen haftayı mutlu geçiren yeşil-mavili ekip, ligin en dişli takımlarından olan Yozgat Bozokspor karşısında oyuna kontrollü başladı.

2-2 / 4-4 / 6-6 / 8-8 şeklinde gelişen beraberlik anlarından sonra üstünlük ilk olarak Yozgat Bozokspor’a geçti. Takım farkı 3 gol seviyesinde tutmaya çalışırken, Beykoz Belediyespor bu anları savunmada geçirdi.   

Yozgat Bozokspor 17-13'le birara farkı 4 gole kadar çıkarsa da Beykoz Belediyespor'un tecrübeli kalecisi Veysel’in kurtarışlarıyla yeşil-mavili ekip yeniden oyuna ortak oldu.  

İkinci yarının 9.dakikasında 18-18 ile rakibini yakalayan ev sahibi takım, 15.dakikayı 2 gol geriden 24-22 geçtikten sonra 25-25 ile rakibini bir kez daha yakaladı.  

Uzun bir zaman diliminin ardından, öne geçen ve 3 gollük bir avantajı da yakalayan Beykoz Belediyespor bu andan sonra oyunu akın ve garanti paslarla kontrolüne aldı.  

24. dakikaya 29-26 Beykoz Belediyespor üstünlüğünde geçilirken, konuk takımın direnci devam etmekteydi.

Bozokspor bulduğu 2 golle farkı tek gole kadar indirse de maçın bitmesine saniyeler kala galibiyeti garantileyen Beykoz Belediyespor, maçı almanın mutluluğuyla soyunma odasının yolunu tuttu.