Yazı Boyutu
  • a
  • a
  • a
Okuma Modu

Beykoz Belediyesi, Ramazan ayının manevi güzelliklerini toplumun tüm kesimleriyle paylaşmak üzere kurduğu “Gönül Sofrası” iftarında ilçede yaşayan Suriyeli aileleri ağırladı.

İBB Koru Sosyal Tesisleri’nde verilen iftar yemeğine, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Mahmut Gülbasar, Tacettin Aksu, Yakup Özbek, İBB Danışmanı ve Beykoz Ensar-Muhacir Dayanışma Platformu Başkanı Adem Sefer ile Suriyeli aileler katıldı.

İftar öncesinde masaları dolaşarak misafirlerini selamlayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, çocuklarla da yakından ilgilendi.

Başkan Yücel Çelikbilek: “Kendinizi Yurdunuzda Gibi Görün”

Gecede bir konuşma yapan Başkan Yücel Çelikbilek: “Sizleri gördüğümde en yakınlarımı görmüş gibi oluyorum. Siz de burada kendinizi yabancı bir yerde değil kendi yurdunuzda  gibi görün. Allah (cc) bizleri kardeş ilan etmiş, madem biz kardeşiz artık hudutların bile kalkması gerekir. Bizlerin görevi yerel yönetimler olarak sizleri memnun etmektir. Rabbimden sizleri memnun eden bir gayret içinde olmayı diliyorum. Hepinize en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum. İnşaallah Ramazan Bayramını da beraberce idrak ederiz. Tez elden ülkenizdeki kara bulutların kalkmasını diliyorum, Rabbim topraklarınıza esenlik ve huzur versin. Hayır ve iyilik üzere kalın” dedi.

Platform Başkanı Adem Sefer: “Sizlere Daha İyi Yaşam Şartları Sağlamak İçin Çalışıyoruz”

Beykoz Ensar-Muhacir Dayanışma Platformu Başkanı Adem Sefer: “İlçenin farklı yerlerinden gelerek iftarımız katıldığınız için teşekkür ediyorum. Bizler dernek olarak  Akbaba’daki merkezimizde 300 kardeşimizin kaydını güncelleyerek  çalışmalarımıza başladık. Dünyanın dört bir tarafında sizler gibi yerlerinden yurtlarından edilmiş kardeşlerimiz var. En büyük sıkıntıyı Filistin’deki kardeşlerimiz çekiyor. Sizlerden onlar için dua bekliyoruz. Platform olarak sizleri daha iyi yaşam şartları sağlamak için hizmet vermekteyiz. Başta Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek ve devlet büyüklerimizin desteğiyle bulunduğunuz yerlerde rahat etmenizi sağlayacağız. İnşaallah en yakın zamanda hepiniz memleketinize kavuşur ve huzur içinde yaşarsınız.” şeklinde konuştu.  

Kardeşlik mesajlarının verildiği gecenin sonunda iftara katılan ailelere çiçek takdim edildi.