Yazı Boyutu
  • a
  • a
  • a
Okuma Modu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 77. Yılında Beykoz’da düzenlenen törenle saygı, rahmet ve minnetle anıldı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde Beykoz Belediye Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde resmi tören düzenledi. Anma törenine Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İstanbul Boğaz Komutanı Tümamiral Ercüment Tatlıoğlu, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Cumhuriyet Başsavcısı İdris Taşcan, Başkan Yardımcıları, Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, siyasi parti temsilcileri, STK’lar, mülki ve idari yöneticiler ile vatandaşlar katıldı.  

Törenin başlangıcında sırasıyla Beykoz Kaymakamlığı, Boğaz Komutanlığı, Beykoz Belediyesi, ilçedeki siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları tarafından anıta çelenkler bırakıldı. Çelenk koyma törenin ardından saat 09:05’te siren sesleriyle birlikte Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Atatürk için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte gönderdeki bayrak yarıya indirilirken Atatürk’e saygı ve minnet bir kez daha sergilendi.