Yazı Boyutu
  • a
  • a
  • a
Okuma Modu

Dünyanın dört bir yanına iyilik kervanını götüren İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Şubesi, “Cennetin Çocukları” şenliğinin 4.’sünü düzenledi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilciliği öncülüğünde Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beykoz Müftülüğü’nün katkılarıyla düzenlenen şenlik,  “Yetim Gülerse Dünya Güler” ana temasıyla gerçekleştirildi.

Sabahın erken saatlerinde servislerle Kaymakdonduran Mesiresi piknik alanına taşınan öğrenciler ve aileleri, güne kahvaltıyla başladı. Katılımcıların gönüllerince eğlendiği,  renkli görüntülerin oluştuğu oyun alanında çocuklar aileleriyle yüz boyama uygulamaları, sosis balonlar, canlı Karagöz – Hacivat, sihirbaz ve jonklör, ateş ve baloncuk gösterileri, geleneksel çocuk oyunları, eğitmenler eşliğinde etkinlik masaları ve çeşitli sahne şovları, yarışmalar gibi birbirinden farklı aktiviteler yapıldı.

Başkan Murat Aydın: “Çocuk Gülünce Dünya Değişir”

Şenliğe katılan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, çocuklarla yakından ilgilendi. Kendisiyle fotoğraf çekilmek isteyen miniklerle poz veren Başkan Aydın, programda yaptığı konuşmada, “İHH’yı gerçekleştirdiği bu önemli organizasyon için kutluyorum. Elimizden geldiğince bizler de toplum yararı gözeten sivil toplum kuruluşlarımıza destek veriyoruz. İHH’nın cennetin çocukları programı takdir edilmesi gereken bir çalışma. Burada 300 çocuğumuzun yüzünün gülmesi bizler için mutluluk kaynağı. Çocuklarımızın yüzlerindeki gülümsemeyle bizler de mutlu olduk. Çünkü biliyoruz ki çocuk gülünce dünya değişir. Gönüllerince bir gün geçirmelerini diliyorum.” şeklinde konuştu.

İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı da  İHH’nın yaptığı çalışmalara değindi ve şenlik için emek veren herkese teşekkür etti.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım BOZBAY ise etkinliğin kendisini çok duygulandırdığını ve onurlandırdığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Program sorumlusu İHH Beykoz temsilcisi Uğur Yoleri, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın amacı ve yaptığı faaliyetlerinden bahsederek, “Beykoz’umuzda 5 yıldır hizmet veren temsilciliğimiz, Yemen’den Suriye’ye, Arakan’dan Afrika’nın pek çok bölgesine kadar ciddi bir gayretle, gönüllü kardeşlerimizle düzenliği proje ve hayırlı çalışmalarla Beykoz halkının yardımlarını, emeğini ve dualarını o bölgelere ulaştırıyor. Bu anlamlı günümüzde bizi yalnız bırakmayan Kaymakamımız, Belediye Başkanımıza ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

Şenlikte ayrıca çocuklara çeşitli hediyelerle pamuk şeker ve patlamış mısır ikram edildi.