Yazı Boyutu
  • a
  • a
  • a
Okuma Modu

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Polis Lojmanının açılışı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Beykoz Belediyesi ve hayırsever iş adamlarının destekleriyle Kavacık'ta 11 bin metrekare kapalı alan üzerinde 2013 yılında tamamlanan hizmet binasıyla emniyet mensupları modern bir bina ve lojmana kavuştu.  

Binanın ve polis lojmanının açılışı dolayısıyla düzenlenen törene İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı İdris Taştan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, İşadamı İsmet Acar, ilçe protokolü, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve emniyet mensupları katıldı.

Birlikte hizmet binasını ve lojmanları gezen Vali Şahin, Kaymakam Katırcı, Başkan Çelikbilek ve İl Emniyet Müdürü Çalışkan incelemelerde bulundu. Başkan Çelikbilek, Vali Şahin ve Emniyet Müdürü Çalışkan’a emniyetine yönelik başarılı hizmetleri dolayısıyla çeşm-i bülbül takdim etti.

Şahin: "Binaya verilen destek milletin huzuruna kastedenlerle mücadelede büyük bir moraldir”

Törende Polis Teşkilatı’nın 171. Kuruluş Yılını ve Polis Haftası'nı kutlayan Vali Vasip Şahin: “Bu tür hizmet binalarının bizim açımızdan çok büyük anlamları var. Buradaki insanlarımız, bağışçılarımız, biliyorum birçoğu bundan çok çok daha büyük eserler bu millete bağışladılar ve kamu hizmetlerine tahsis ettiler. Ama bu dönemde, ülkenin içinde olduğu bu sıkıntılı günlerde, böyle bir binayı bağışlamak, yapmak, desteklemek apayrı bir anlam taşıyor. Bize yalnızca bina konusunda destek olmadınız; bu milletin bekası, bu milletin huzuruna kastedenlerle mücadele noktasında büyük bir moral verdiniz." dedi.

Binanın yapımı konusunda Başkan Çelikbilek'in büyük çaba harcadığını dile getiren İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan: “Belediye Başkanımıza özellikle teşekkür ediyoruz. En fazla katkıyı Belediye Başkanımız yapmıştır" şeklinde konuştu. 

Emniyet Müdürlüğü binasının inşasında emek veren herkese teşekkür eden Kaymakamı Katırcı, son zamanlarda artan şehit haberlerine değinerek hayatını kaybeden tüm emniyet ve TSK mensubu şehitleri saygı ve rahmetle andığını belirtti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, hayırsever işadamlarıyla birlikte ilçe binasının önüne geldi ve hep birlikte açılışını gerçekleştirdi.