Yazı Boyutu
  • a
  • a
  • a
Okuma Modu

Beykoz Belediyesi Meclisi bütçe görüşmeleri dolayısıyla 3 hafta sürecek çalışmalarına devam ediyor. Ekim ayının 3. birleşiminde ilçede "Kadın Şefkat Evi" ve belediye çalışanları için Gündüz Bakım Evi kurulmasından alt yapı çalışmalarına kadar birçok konu görüşüldü.

Belediye Başkan Vekili Salim Öztürk’ün başkanlığında yapılan toplantıda öncelikle 7 Ekim 2015  tarihli meclis tutanağı oylandı. Ardından AK Parti ve CHP grubu tarafından verilen önergeler okunarak başkanlık makamına havalesi yapıldı ve gündeme alındı. 

Meclis Gruplarının Verdiği Önergeler: 

1-CHP Grubunun hizmet alım personeline yönelik verdiği önerge başkanlık makamına havale edildi.

2-AK Parti Grubu’nun ilçede uygun görülen bir yere “Kadın Şevkat Evi” yapılması konusundaki önergesi, Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği ve Hukuk Komisyonu’na havale edildi.

3-AK Parti Grubu’nun Beykoz’daki eski jandarma binasının kreş yapılması önergesi ise gündeme alınarak Kadın-Erkek Eşitliği ve Hukuk Komisyonuna havale edildi.

4-CHP Grubunun Belediye binasının arkasında vatandaşlara rahatsızlık veren alt yapı sorunun giderilmesi için verdiği önerge başkanlık makamına havale edildi.

5-CHP Grubu’nun Görele Mahallesi’ndeki bazı caddelerde kaldırım çalışması yapılması konusundaki önergesi de başkanlık makamına havale edildi.

Rapor:

1-Satış İşlemleri hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu yapılan oylama sonunda, görüşülmesi Oy Birliğiyle kabul edildi.

Toplantıda söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ise Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi-Feridun Karakaya Sahnesi’ndeki oyunlarından vaz geçen Devlet Tiyatroları’nın yerine, gelecek sezon Şehir Tiyatroları’nın oyunlarının sahnelenmesi için girişimlerde bulunduklarını söyledi.

Bir sonraki meclis toplantısı 19 Ekim 2015 Pazartesi günü saat 10:00’da yapılacak.