Yazı Boyutu
  • a
  • a
  • a
Okuma Modu

Beykoz Belediyesi Meclisi Aralık Ayı üçüncü birleşimi, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında gerçekleşti.

Meclisinüçüncü birleşimlerinde öncelikle 05 Aralık 2016 ve 07 Aralık 2016 tarihli tutanaklar gündeme alınarak oy birliğiyle kabul edildi, sonrasında ise raporlar ele alındı.

Aralık Ayı meclisin ikinci oturumunda oy birliğiyle kabul edilen raporlar şöyle:

1 adet geçici işçi vizesi ile ilgili Hukuk Komisyonu Raporu,Sözleşmeli Personel İşlemleri hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu,İlçemizde sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili Belediyemiz ile İBB arasında; İBB’ye ait ‘‘Kısırkaya Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Bahçeli Yaşam Alanının kullanımına ilişkin ortak hizmet protokolü’’ hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu oy birliğiyle kabul edildi.

Sonrasında ise Gündemde Olmayan Müdürlük Teklifi, Mülkiyeti Bezmi  Alem Valide Sultan Vakfına ait Beykoz Kelle İbrahim Stadının içerisinde bulunduğu Beykoz İlçesi,  Yalıköy  Mahallesi,  67 pafta,  476 ada,  1 parsel sayılı  15.273,00m2 yüzölçümlü taşınmaz hakkındaki Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonuna sevk edildi.

Aralık Ayı meclisin üçüncü oturumunda ise ele alınan konular ise:

Soğuksu Mahallesi Köşk Sokak’ta bulunan Parkın isimlendirilmesi hakkındaki Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu Raporu ve2017 Yılı Ücret tarifeleri hakkındaki Tarife Komisyonu Raporu, oy birliğiyle kabul edildi.

Mülkiyeti Bezmi Âlem Valide Sultan Vakfına ait Beykoz Kelle İbrahim Stadının içerisinde bulunduğu Beykoz İlçesi,  Yalıköy Mahallesi,  67 pafta,  476 ada,  1 parsel sayılı 15.273,00m2 yüzölçümlü taşınmaz hakkındaki Hukuk Komisyonu Raporu ise oy çokluğuyla kabul edildi.

Gündem dışı CHP Grubu’nun verdiği; Tokatköy Erdemli Çıkmazı’nda bulunan yere perde duvarı yapılması, Riva Mahallesi’nde, Riva Plajı’nın yakınında bulunan tel örgüyle kapatılan 2 parselin kimler tarafından alındığının açıklanmasını, Vergi Borçları Kanunu’na göre, borçlu sayısı gibi soruların yazılı olarak cevaplandırılmasını istedikleri yazılı önergeleri, kabul edilerek mecliste görüşülmesine karar verildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 4 Ocak 2017 Çarşamba günü saat 10.00’da yapılacak.