Yazı Boyutu
  • a
  • a
  • a
Okuma Modu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Beykoz Belediye Başkanlığı koltuğuna Ziya Ünsel Ortaokulu 6/C sınıfı öğrencisi Zümra Kurt oturdu. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’ten koltuğunu devr alan Zümra: “23 Nisan’da tüm yetim çocuklar mutlu edilsin” talimatını verdi.

Beykoz Ziya Ünsel Ortaokulu Müdürü Bekir Sağır, öğretmen Nihal Kurtuluş, öğrenciler Zümra Kurt, Sami Aydın, Yiğit Şekeroğlu, Senanur Kaya ve Didem Kahraman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Başkan Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti.

Öğrencileri sevgiyle karşılayan ve bayramlarını kutlayan Başkan Çelikbilek koltuğunu Zümra’ya devr etmeden önce adına hazırlanan başkanlık mazbatasını verdi. Devir tesliminden sonra başkanlık koltuğuna oturan Zümra: “23 Nisan’da tüm yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklar mutlu edilsin”  şeklinde talimat verdi.  

Başkan Çelikbilek’e Ziya Ünsel Ortaokulu’nun yapımının ne zaman biteceğini soran Zümra okulları için akıllı tahta istedi ve 4. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı dolayısıyla Beykoz Belediyesi’ne teşekkür etti.

Zümra ayrıca birlikte çalışacağı arkadaşlarının başkan yardımcısı olarak görevlendirmelerini de yaptı.  

Başkan Yücel Çelikbilek: “Ziya Ünsel Benim de Okulum”

Okulun yenileme çalışmaların ardından eğitim-öğretime başlayacağını ifade eden Başkan Çelikbilek: “Ziya Ünsel sizin kadar benim de okulum. Okulun 66-67 dönemi mezunuyum. Ziya Ünsel’in yenilenmesi boynumuzun borcudur. Sözleşmesi yapıldı, hafriyatı kısa sürede alınacak. İnşaallah yakın zamanda projesi de bitecek.” dedi.

Başkan Çelikbilek, Ramazan ve Kurban Bayramlarının yanı sıra 23 Nisan’da da çocukları sevindirmek için çalışma yapabileceklerini söyledi.

Ziyaret heyeti Başkan Yücel Çelikbilek’e kendi hazırladıkları el işi Türk Bayrağı panosu, Başkan Çelikbilek de çocuklara, 4.  Beykoz Çocuk kitapları fuarı çeki, belediyenin kültür yayınlarından ve Beykoz camı hediye etti.