Yazı Boyutu
  • a
  • a
  • a
Okuma Modu

19.08 Dünya Beykozlular Günü ilçe sakinleri ve taraftarı kenetleyen bir etkinlikle kutlandı. Beykozspor 1908 A.Ş.’nin 107. kuruluş yılının da kutlandığı etkinlikte taraftarın heyecanı tazelendi.

Türk Sporu’nun köklü kulüplerinden Beykozspor 1908 A.Ş.’den ilham alınarak Beykoz Belediyesi’nin meclis kararıyla “Dünya Beykozlular Günü” 2009 yılından bu yana her yıl 19 Ağustos’ta kutlanıyor.

Beykozluluk bilincinin gelişmesi, birlik ve beraberliğin güçlenmesi amacıyla başlatılan kutlamalar çerçevesinde kortej yürüyüşü ve dostluk maçı yer aldı. Siirt’ten gelen şehit haberli dolayısıyla programdaki eğlence ve havai fişek gösterileri yapılmadı.

Dünya Beykozlular Günü programı çerçevesinde ilk olarak Beykoz Meydanı’ndan Paşabahçe Stadı’na kadar kortej yürüyüşü yapıldı. Beykoz Belediyesi yürüyüş öncesinde meydanda toplanan taraftar ve vatandaşlara tişört, şapka, atkı ve bayrak dağıttı.

Şehitler Unutulmadı 

Başından sonuna kadar coşkunun hakim olduğu kortej yürüyüşüne AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Belediyespor Kulübü Başkanı  Muharrem Kaşıtoğlu, Beykozspor 1908 A.Ş Başkanı Zeki Aksu,  belediye meclis üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve yönetimi, TOFD Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe, ilçedeki spor kulüplerinin başkanları ve taraftarlar katıldı.

Beykozspor 1908 AŞ’nin taraftar topluluğu Boğaz’ın Yargıçları’nın marşları ve sloganları  eşliğinde yapılan yürüyüşte şehit düşen askerlerimiz de unutulmadı. Kortej stada geldiğinde, coşku tribünlere de yansıdı.

Paşabahçe Stadı’ndaki programa Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç da iştirak etti.  

Kanal 7 Spor Programcısı Harun Şen’in sunduğu programın açılışı öncesinde, Lice’de şehit düşen 8 askerimiz anıldı, tüm şehitlerimiz ve ebediyete göç eden Beykozlu futbolcular için saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı okundu.

Protokol konuşmalarından önce bu sezon sahalarda top koşturacak olan A takımı sporcuları, minik yıldızlar ve antrenörleri tribünleri selamladı.

Kaşıtoğlu’ndan Modern Stad Müjdesi

Konuşmasında belediyenin spora verdiği desteği aktaran Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Belediyespor Kulübü Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu:  “107. yılını kutlayan Beykoz Spor inşaallah tarihine nice yıllar daha ekler. İlçemizde sporu desteklemek için her yıl amatör kulüplere nakdi katılar yapıyoruz. 10 mahallede ise çim halı saha yapımına başladık. Beykoz Spor 2016-2017 yılında inşallah BAL Ligine yükselecek ve maçlarını yenilenen sahasında yapacak. Beykoz Spor’a yaraşır şekilde hazırladığımız projeyi geçen ay Boğaziçi İmar Müdürlüğü’ne teslim ettik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da stadın yapımı için desteklerini ifade ettiler. Beklenen izin gelir gelmez stadın inşaatı başlayacak ve kulübümüz modern stadına kavuşacak.” dedi.

Kulüp Başkanı Zeki Aksu kulübün yeniden güçlü günlerine kavuşması için bağımsız bir gelire ve modern bir tesise sahip olması gerektiğini vurgulayarak belediyenin desteği  için projelerini sundu.  

AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan ise tüm ilçe sakinlerinin Dünya Beykozlular Günü’nü kutlayarak ilçedeki gençlerin umut dolu olduğunu görmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

Beykoz Taraftar Derneği Başkanı İbrahim Yıldırım taraftarı tribünlerde her zaman Beykoz ruhunu ve duruşunu yaşatmaya davet etti.

Konuşmaların ardından ülke futbolunun köklerini oluşturan iki güzide kulüp Beykozspor 1908 AŞ ve Vefa Spor ezeli rekabet ve ebedi dostluklarını yâd etmek adına yapılan dostluk maçında karşılaştı.  

Dostluk Maçı Beykozspor 1908'in 1-0 üstünlüğüyle sonuçlandı.  

Dünya Beykozlular Günü kutlamalarının sonunda Beykozlu taraftarlar meşalelerle görsel bir şölen sundu.

Diğer İLÇEMİZDEN HABERLER